Březen 2008

Němcová!

3. března 2008 v 13:43 Aktuality
Od května můžeme Tomáše vídat v novém muzikálu divadla TaFantastika Němcová! Premiéra představení v režii Jiřího Pokorného se uskuteční dne 12.5.

Dramasteria 2008

1. března 2008 v 9:22 Aktuality
V termínu 4. - 12.7. se v Sušici uskuteční druhý ročník Dramasterie. Divadelní dílnu opět povede Tomáš a Alena Štréblová.
Loňské představení bylo opravdu hodně, hodně povedené a mělo velký úspěch. Ani se mi nechtělo věřit, že se všichni zúčastnění setkali s divadlem poprvé v životě.

Macbeth

1. března 2008 v 9:22 Aktuality
V sobotu 16.2. proběhla ve Středočeském divadle v Kladně premiéra Shakespearova Macbetha s Tomášem v hlavní roli. Představení v režii Viktorky Čermákové stojí rozhodně za vidění. Nejbližší reprízy jsou 19.2., 12.3., 20.3. a 26.3.

Termíny

1. března 2008 v 9:21 Termíny
Není-li uvedeno jinak, začínají představení od 19,00 hodin.
1.5.
Kočka na kolejích
A Studio Rubín
19,30 hod.
3.5.
Obraz Doriana Graye
Ta Fantastika
14,00 hod.
4.5.
Na konci duhy
Švandovo divadlo
6.5.
Cikáni jdou do nebe
Divadlo Karlovy Vary
12.5.
Němcová!
TaFantastika
PREMIÉRA
18,00 hod.
13.5.
Macbeth
Středočeské divadlo Kladno
17.5.
Cikáni jdou do nebe
Divadlo Bez zábradlí
19.5.
Cikání jdou do nebe
Divadlo Karlovy Vary
21.5.
Macbeth
Středočeské divadlo Kladno
25.5.
Němcová!
TaFantastika
14,00 hod.
2.6.
Cikáni jdou do nebe
Divadlo Karlovy Vary
3.6.
Barování
Carpe Diem
20,00 hod.
7.6.
Němcová!
TaFantastika
14,00 hod.
12.6.
Němcová!
TaFantastika
18,00 hod.
14.6.
Ondina
Středočeské divadlo Kladno
PREMIÉRA
17.6.
Ondina
Středočeské divadlo Kladno
19.6.
Ondina
Středočeské divadlo Kladno
20.6.
Kočka na kolejích
A Studio Rubín
19,30 hod.
21.6.
Cikáni jdou do nebe
Divadlo Bez zábradlí
24.6.
Ondina
Středočeské divadlo Kladno
10,30 hod.

Neoficiální stránky Tomáše Petříka

1. března 2008 v 9:16 Úvod
Vítám vás na neoficiálních stránkách herce Tomáše Petříka.
Informace zde uváděné jsou získávány z důvěryhodných zdrojů a budu se snažit je pravidelně aktualizovat a doplňovat, včetně termínů.
Použité fotografie jsou získávány z veřejně přístupných médií. Pokud správci médií s uveřejněním fotografií na těchto stránkách nesouhlasí, ať se prosím obrátí na správce webu a fotografie budou během několika dnů ostraněny. Osobní fotky jsou ze soukromého archivu.
Závěrem upozorňuji, že Tomáš Petřík tyto stránky neautorizuje ani nespravuje.
Kontakt na správce naleznete zde.

O Tomášovi

1. března 2008 v 9:14 Tomáš
Narodil se 22.4.1969 v Praze. K divadlu se poprvé dostal ještě během studia na gymnáziu a to prostřednictvím recesistního spolku Vrata pod vedením Zdeňka Suchého a Petra Čtvrtníčka. Ovlivněn touto zkušeností si podal přihlášku na DAMU, kam byl přijat. Studium ukončil absolventskou rolí Platonova v Čechovovi. Za Platonova následně obdržel cenu Valtra Tauba, kterou je oceňován nejlepší studentský herecký výkon sezony. Ještě v rámci 4. ročníku dostal nabídku do angažmá v divadle Labyrint. Zde jsme ho mohli vidět např.jako Orestéa (Pokořitelé Tróje), Svatého Vojtěcha (Veslo a růže), Perikla (Periklés), Rimbauda (Úplné zatmění), Ela (Hodina lásky), Romea (Romeo a Julie). V Labyrintu setrval až do rozpuštění souboru v roce 1998.
V dubnu 1999 se stává členem činohry Národního divadla, kde byl v angažmá pět sezon. Na prknech naší první scény ztvárnil mnoho postav, např. Petr Pludek (Zahradní slavnost), Don Pedro (Mnoho povyku pro nic), Muž (České sekretářky), Orestés (Oresteia), Michal (Lucerna), Merkucio (Romeo a Julie) a mnoho dalších.
Následovalo dvouleté angažmá v divadle Rokoko.
Nyní je na volné noze.
Během let pohostinsky vystupoval i v inscenacích mnoha dalších pražských scén. Jmenujme např. Divadlo v Řeznické (Tom ve Skleněném zvěřinci, Ralph v Těsným městě), Divadlo bez zábradlí (Rimbaud v převzatém obnoveném Úplném zatmění, Treplev v Rackovi), Divadlo Komedie (Sen noci svatojánské, Tvar věcí), A Studio Rubín (Faust, Noc tribádek), Národní divadlo (Lucerna -Michal, Romeo a Julie-Merkucio);
Účastní se i dalších projektů, např. Letní shakespearovské slavnosti (Romeo a Julie). Oratorium Richarda Pachmana Mistr Jan Hus, uváděné k 590tému výročí upálení Mistra Jaha Husa.
Kromě divadla se věnuje i jiným aktivitám. Účasnil se každoroční akce Česko čte dětem. Společně s herečkou Alenou Štréblovou vedl dílnu činoherního divadla v rámci prvního ročníku Dramasterie konaném v Sušici na Šumavě.
Aktuálně můžete Tomáše vidět v těchto hrách :
Nejnověji ve Středočeském divadle v Kladně jako Macbetha ve stejnojmenné Shakespearově tragédii. Dále pak v Divadle bez Zábradlí - Cikáni jdou do nebe (Aralambi); Divadle Na Zábradlí - Troilus a Kressida (Aeneas); TaFantastika - Obraz Doriana Graye(Henry Wotton),Produkt(Producent); Divadle Miriam - Osiřelé múzy (Luc); Studio Dva (Švandovo divadlo) - Na konci duhy(Micky); A Divadle Rubín - Kočka na kolejích (Véna) hra se na scénu Rubínu přestěhovala z Nosticova divadla; Faust (Mefisto) - tuto hru má divadlo stále vedeno v repertoáru, ovšem od května 2006 se nehrála.Více o jednotlivých představeních si časem budete moci přečíst v rubrice Divadlo.