O Tomášovi

1. března 2008 v 9:14 |  Tomáš
Narodil se 22.4.1969 v Praze. K divadlu se poprvé dostal ještě během studia na gymnáziu a to prostřednictvím recesistního spolku Vrata pod vedením Zdeňka Suchého a Petra Čtvrtníčka. Ovlivněn touto zkušeností si podal přihlášku na DAMU, kam byl přijat. Studium ukončil absolventskou rolí Platonova v Čechovovi. Za Platonova následně obdržel cenu Valtra Tauba, kterou je oceňován nejlepší studentský herecký výkon sezony. Ještě v rámci 4. ročníku dostal nabídku do angažmá v divadle Labyrint. Zde jsme ho mohli vidět např.jako Orestéa (Pokořitelé Tróje), Svatého Vojtěcha (Veslo a růže), Perikla (Periklés), Rimbauda (Úplné zatmění), Ela (Hodina lásky), Romea (Romeo a Julie). V Labyrintu setrval až do rozpuštění souboru v roce 1998.
V dubnu 1999 se stává členem činohry Národního divadla, kde byl v angažmá pět sezon. Na prknech naší první scény ztvárnil mnoho postav, např. Petr Pludek (Zahradní slavnost), Don Pedro (Mnoho povyku pro nic), Muž (České sekretářky), Orestés (Oresteia), Michal (Lucerna), Merkucio (Romeo a Julie) a mnoho dalších.
Následovalo dvouleté angažmá v divadle Rokoko.
Nyní je na volné noze.
Během let pohostinsky vystupoval i v inscenacích mnoha dalších pražských scén. Jmenujme např. Divadlo v Řeznické (Tom ve Skleněném zvěřinci, Ralph v Těsným městě), Divadlo bez zábradlí (Rimbaud v převzatém obnoveném Úplném zatmění, Treplev v Rackovi), Divadlo Komedie (Sen noci svatojánské, Tvar věcí), A Studio Rubín (Faust, Noc tribádek), Národní divadlo (Lucerna -Michal, Romeo a Julie-Merkucio);
Účastní se i dalších projektů, např. Letní shakespearovské slavnosti (Romeo a Julie). Oratorium Richarda Pachmana Mistr Jan Hus, uváděné k 590tému výročí upálení Mistra Jaha Husa.
Kromě divadla se věnuje i jiným aktivitám. Účasnil se každoroční akce Česko čte dětem. Společně s herečkou Alenou Štréblovou vedl dílnu činoherního divadla v rámci prvního ročníku Dramasterie konaném v Sušici na Šumavě.
Aktuálně můžete Tomáše vidět v těchto hrách :
Nejnověji ve Středočeském divadle v Kladně jako Macbetha ve stejnojmenné Shakespearově tragédii. Dále pak v Divadle bez Zábradlí - Cikáni jdou do nebe (Aralambi); Divadle Na Zábradlí - Troilus a Kressida (Aeneas); TaFantastika - Obraz Doriana Graye(Henry Wotton),Produkt(Producent); Divadle Miriam - Osiřelé múzy (Luc); Studio Dva (Švandovo divadlo) - Na konci duhy(Micky); A Divadle Rubín - Kočka na kolejích (Véna) hra se na scénu Rubínu přestěhovala z Nosticova divadla; Faust (Mefisto) - tuto hru má divadlo stále vedeno v repertoáru, ovšem od května 2006 se nehrála.Více o jednotlivých představeních si časem budete moci přečíst v rubrice Divadlo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 peter butko peter butko | 19. března 2008 v 1:17 | Reagovat

holky a neprehanejte to!

on to nema rad!!!!

2 Ctitelka Ctitelka | 7. února 2009 v 17:52 | Reagovat

..... má rád, nemá rád...... jako  Macbeth mě zaujal, jako Don Juan mě dostal....!!! Všechno co říkal,  jsem mu uvěřila a do Juana se zamilovala.

A nemá to tak být........?

Rozkošný stvoření ten Tomáš.

Ctitelka z druhé řady.

3 Ctitelka Ctitelka | 9. února 2009 v 13:01 | Reagovat

A trochu si to tady zaktualizujte. Potom hereckém výkonu na Kladně si to ,,pan,, herec Tomáš Petřík zasloží. Nemyslíte?!!

4 agáta agáta | 9. dubna 2009 v 7:48 | Reagovat

ale má to rád, rád se nechává oblažovat přízní fanynek, jenže holky máte smůlu, snad víte proč  !!!

5 agáta agáta | 9. dubna 2009 v 8:03 | Reagovat

jo, a těch webovek se klidně může ujmout některá z vás ctitelek, holky co se o web dřív staraly už taky pochopily, že je lepší se od tohoto herce držet dál...s takovou povahou se mu Juan hraje sám, ani se nemusí moc namáhat...

6 ctitelka ctitelka | 19. května 2009 v 0:46 | Reagovat

o web se starat nechci, brát si ho  nechci,poznat ho nechci, ale milovat ho budu:-)Zábiják Joe mi zas vlez do hlavy.Jo láska je mocná čarodějka.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama